עצות לבניית אתר

נכון לומר כיום כי מי שאינו נמצא ברשת האינטרנט, פשוט אינו קיים. מבלי לשים לב, הדבר עולה לבתי עסק ונותני שירותים בפספוס פוטנציאל לקוחות אדיר, שכן רוב רובם של בני האדם פונים כיום אל הרשת בכדי למצוא תשובה ו בעל מקצוע למבוקשם. לכן, יותר ויותר אנשים פונים כיום בבקשה לבצע ניית אתרי אינטרנט בבעבור עצמם והשירותים שהם ובית העסק שלהם נותנים. אולם יש להבין כי הפעולות של בניית אתרים, על אף שאינן מסובכות מדי, מצריכות ידע בסיסי וביצוע נכון. במאמר זה, ניתן לכם מספר טיפים ועצות כיצד יש לבנות אתר נכון.

בניית אתר אינטרנט יכולה להתבצע ע"י טכניקות שונות ובאמצעות תוכנות שונות. התוכנות המובילות והנוחות ביותר לבניית אתרים כיום, מבוצעות על גבי פלטפורמות של וורדפרס, או לייבסיטי. אלו, תומכות הכי נכונה והיטב הן בחפיצים שהאתר עתיד להכיל (פלאש עם אפקטים מרשימים או לחילופין אתר בקוד פתוח) והן מבחינת SEO – הקידום האורגני של האתר במנוע החיפוש של גוגל. הבנייה עצמה, יכולה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, כמו חברות לבניית אתרים המספקים שירותים שכאלו, אך גם יכולות להתבצע על ידי פרילאנסר "פשוט". אם ניחנתם באוטודידקטיות ובחוש למחשבים, ניתן כיום לבצע את הבנייה אפילו עצמונית.

בבואכם להנחות בבניית אתרכם, או לעשות זאת בעצמכם, חשוב להקפיד על מספר דברים משמעותיים;

  1. אפיון האתר – יש להכין "תכנית מבצע" מראש, בה מגדירים מיהו קהל היעד הממוקד של האתר, מה אנו רוצים להשיג מהאתר (פניות? הזמנות? נתינת מידע?). כל אלו יסייעו לנו לבנות את האתר נכון ולכוון אותו ללקוחות פוטנציאליים בצורה יעילה יותר.
  2. הגדרה נכונה של מילות המפתח ועולם התוכן של האתר. כך, אנו שמים יסודות להתאמת האתר בעבור מנועי החיפוש ובעבור החיפושים השונים הרלוונטיים שאנו רוצים שדרכם אנשים יגיעו אל אתרנו.
  3. הכנסת תוכן אל האתר – טיב אתרים רבים נמדדים בכמה פרמטרים. ביניהם; תנועת הגולשים באתר, עד כמה נכון האתר בנוי (למשל, האם יש באתר הרבה קישורים שבורים) וגם כמות התוכן הנמצאת בו. על כן, יש למלא את האתר בעולם תוכן הרלוונטי לנושא שלו. יש להקפיד לבצע הכנסה של תוכן על בסיס קבוע בהמשך, על מנת לשמור על האתר רלוונטי ו"חי".
  4. עיצוב האתר – קביעה של הקונספט העיצוב של האתר, כמו גם הטמעה נכונה של אמצעים ויזואלים. שלב זה אינו מאופיין בהטמעה נכונה כזו או אחרת, אך הניראות חשובה מאוד. כמו שאומרים; "קודם כל אוכלים עם העיניים".
  5. העלאה של האתר לרשת – שלב אשר תמיד ילווה בדיקה כי השרת עליו האתר נמצא תקין ומפנה אל עמוד הבית כשורה, כמו גם מעקב אחר תפקוד האתר.
  6. קידום האתר במנועי החיפוש – ראו מאמרים שלנו בנושא קידום אתרים.